Merchandiser (Αθήνα)

Athens (Center), Athens, Greece | Merchandising (External)

MERCHANDISER

περιοχή απασχόλησης: Αθήνα

Η WEST AE  δραστηριοποιείται στον τομέα του Marketing και των Πωλήσεων από το 1994.

Ο επαγγελματισμός και η εμπειρία μας εγγυώνται την επιτυχημένη εισαγωγή στελεχών στην αγορά  παρέχοντας τεχνογνωσία και εκπαίδευση με σκοπό  την  άψογη οργάνωση τμημάτων merchandising.

Η  WEST AE αναζητά Merchandiser για λογαριασμό μεγάλης πολυεθνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον κλάδο των καταναλωτικών προϊόντων, προσφέροντας ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, εκπαίδευση και εξέλιξη στον κλάδο του merchandising.

Αρμοδιότητες Ρόλου

·       Διαχείριση ραφιού και προβολών (τοποθέτηση βάσει πλανογράμματος, έλεγχος αποθήκης, ανακύκλωση προϊόντων)

·       Διεκδίκηση δεύτερων σημείων πώλησης - extra προβολές

·       Παραγγελιοληψία  και παρακολούθηση σε καθημερινή βάση των αποθεμάτων των καταστημάτων

·       Παρακολούθηση της τήρησης των συμφωνιών, των πλανογραμμάτων  και της ανάπτυξης του κωδικολογίου

·       Διαχείριση του διαφημιστικού και προωθητικού υλικού

·       Διενέργεια τιμοληψίας

·       Χρήση σύγχρονων εργαλείων καταγραφής αναφορών

·       Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς, τη ζήτηση των πελατών, τον  ανταγωνισμό με στόχο την αύξηση των πωλήσεων

H WEST AE παρέχει:

·       Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·       Συνεχής εκπαίδευση & ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

·       Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας

·       Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο

Απαραίτητα προσόντα

·       Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

·       Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης

·       Ανάπτυξη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων

·       Υπευθυνότητα, συνέπεια, σωστή διαχείριση χρόνου, προσοχή στην λεπτομέρεια

·       Εξοικείωση με τη χρήση H/Y, tablet, κινητού τηλεφώνου

·       Άδεια οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου

·       Απόφοιτος/η Λυκείου / ΤΕΙ / ΑΕΙ

·       Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους)

Η αποστολή των βιογραφικών σημειωμάτων γίνεται με ευθύνη των υποψηφίων, οι οποίοι είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για την αλήθεια και ακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων ή/και εγγράφων. Με την αποστολή του βιογραφικού του σημειώματος ο κάθε υποψήφιος συναινεί σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4624/2019, ως ισχύει, στην επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων του, που περιέχονται στο βιογραφικό σημείωμα, καθώς και κάθε άλλου προσωπικού στοιχείου, που περιέλθει με ευθύνη του υποψηφίου στην κατοχή της WEST A.E και των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιρειών.

Η WEST AE, διατηρεί τα βιογραφικά σημειώματα για δύο (2) έτη.

Κάθε υποψήφιος έχει δικαίωμα πρόσβασης, διόρθωσης, διαγραφής, περιορισμού της επεξεργασίας, εναντίωσης στην επεξεργασία τόσο έναντι της WEST AE όσο και των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιρειών, (περισσότερες πληροφορίες https://westsa.gr/privacy-policy/ ) .