Sales Developer (Ηράκλειο, Κρήτης)

Crete, P. Kritis, Greece | Sales (External)

Sales Developer

ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ: Ηράκλειο, Κρήτης

Η  WEST SA, με ηγετική παρουσία στον τομέα του Marketing και των Πωλήσεων από το 1994, αναζητά  Sales Developer για Υπηρεσίες που παρέχει σε εταιρεία του κλάδου των FMCG

Αν θέλεις να μπεις στη μεγαλύτερη ομάδα ανάπτυξης πωλήσεων, όπου καθημερινά θα βλέπεις το αποτέλεσμα της δουλειάς σου, θα έχεις συνεχή υποστήριξη για να πετύχεις τους στόχους σου και να εξελιχθείς επαγγελματικά, τότε περιμένουμε το βιογραφικό σου.

Η θέση αφορά σε απασχόληση στο νησί της Κρήτης και δεν περιλαμβάνει ταξίδια με διανυκτέρευση.

Σύντομη περιγραφή θέσης

Ανάπτυξη διανομής και προβολής των προϊόντων σε επιλεγμένα σημεία μικρής λιανικής και επιτόπιας κατανάλωσης έτσι ώστε να επιτυγχάνονται τα KPIs σύμφωνα με το εμπορικό πλάνο της συνεργαζόμενης εταιρίας

Αρμοδιότητες Ρόλου

·       Ανάπτυξη εμπορικών σχέσεων με τα τοπικά σημεία/ πελάτες

·       Άριστη εκτέλεση προωθητικών προγραμμάτων

·       Παραγγελιοληψία

·       Έλεγχος και εκτέλεση των sales drivers:

o   έλεγχος & ανάπτυξη διανομής

o   διερεύνηση εμπορικών ευκαιριών

o   διαχείριση και τοποθέτηση διαφημιστικού υλικού

o   διαχείριση και παρακολούθηση παγίων

o   ενεργοποίηση προγραμμάτων τελικού καταναλωτή

o   εφαρμογή οδηγιών και υποβολή προτάσεων προς το τελικό σημείο για την βέλτιστη προβολή / προώθηση των προϊόντων και επιμέρους κατηγοριών προϊόντων της συνεργαζόμενης εταιρείας

·       Τήρηση των κανόνων,  πολιτικών και εταιρικών διαδικασιών

H WEST SA παρέχει:

·       Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (πάνω από τον μέσο όρο της αγοράς)

·       Βonus βάσει επίτευξης στόχου

·       Πλήρη απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή

·       Συνεχή εκπαίδευση σε τεχνικές πωλήσεων και προϊοντική γνώση

·       Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

·       Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας

·       Εταιρικό αυτοκίνητο & Έξοδα μετακίνησης

·       Tablet & Κινητό τηλέφωνο

Απαραίτητα προσόντα

·       Ιδανικά, προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

·       Κάτοικος Ηρακλείου Κρήτης

·       Δίπλωμα Οδήγησης ΙΧ αυτοκινήτου

·       Απόφοιτος/η Λυκείου / ΤΕΙ / ΑΕΙ

·       Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και διαπραγμάτευσης

·       Υπευθυνότητα, συνέπεια, σωστή διαχείριση χρόνου, προσοχή στην λεπτομέρεια και πελατοκεντρική προσέγγιση

·       Εξοικείωση με τη χρήση H/Y, tablet

Η αποστολή των βιογραφικών σημειωμάτων γίνεται με ευθύνη των υποψηφίων, οι οποίοι είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για την αλήθεια και ακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων ή/και εγγράφων. Με την αποστολή του βιογραφικού του σημειώματος ο κάθε υποψήφιος συναινεί σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4624/2019, ως ισχύει, στην επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων του, που περιέχονται στο βιογραφικό σημείωμα, καθώς και κάθε άλλου προσωπικού στοιχείου, που περιέλθει με ευθύνη του υποψηφίου στην κατοχή της WEST A.E και των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιρειών.

Η WEST AE, διατηρεί τα βιογραφικά σημειώματα για δύο (2) έτη.

Κάθε υποψήφιος έχει δικαίωμα πρόσβασης, διόρθωσης, διαγραφής, περιορισμού της επεξεργασίας, εναντίωσης στην επεξεργασία τόσο έναντι της WEST AE όσο και των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιρειών, (περισσότερες πληροφορίες https://westsa.gr/privacy-policy/ ) .