Sef Centru Service (Iasi)

Iasi, Iasi, Romania | After sales

Cerințe:

  • Studii universitare in domeniul tehnic
  • Cunoașterea mașinilor și echipamentelor agricole
  • Cunoștințe de service, al procedurilor de mașini
  • Abilități de operare a PC-ului (MS Office, Microsoft Outlook etc.)
  • Abilitatea de a înțelege business-ul companiei
  • O bună înțelegere a limbii engleze

Responsabilități:

  • Înregistrează solicitările clienților cu privire la reparații, garanții, solicitări de punere în funcțiune și efectuează o prediagnoză telefonică pentru programarea intervenției
  • Pregătește ingineri/tehnicieni cu privire la modul de lucru și intervențiile service
  • Organizează, distribuie și monitorizează activitatea de service
  • Verifică și comunică clienților ofertele de reparații și monitorizează evoluția reparațiilor
  • Monitorizează comportamentul clienților și urmărește satisfacția clienților prin soluționarea reclamațiilor
  • Raspunde de realizarea corectă și la timp a lucrărilor
  • Raspunde de calitatea lucrarilor executate, de respectarea termenilor contractelor încheiate între societate și clienți
  • Oferă soluții la problemele tehnice apărute/raportate de angajații aflați în subordinea sa
  • Oferă suport pentru dezvoltarea programelor de îmbunătățire a echipamentelor lansate de furnizor
  • Distribuie subordonaților săi, materialele tehnice și alte documente primite de la producător/departamentul de garanții, necesare desfașurării activitaților
  • Oferă suport Departamentului de Garanții pentru toate reparațiile efectuate
  • Efectuează analize privind frecvența problemelor tehnice aparute la utilaje
  • Gestionează și verifică rapoartele de lucru pentru fiecare subordonat
  • Raportează direct superiorului ierarhic situații excepționale, situații de urgență și cazuri speciale
  • Participă la training-uri externe organizate de furnizori externi și efectuează instruiri interne cu subordonații săi
  • Răspunde de asigurarea și menținerea confidențialității documentelor și datelor cu care lucrează
  • Respectă prescripțiile tehnice și instrucțiunile de utilizare și întreținere a echipamentelor, instalațiilor și utilajelor de la punctul de lucru, precum și a regulilor de protecție a muncii, în vederea prevenirii accidentelor de muncă
  • Supraveghează funcționarea utilajelor si instalațiilor la punctul de lucru respectiv

Oferim:

  • Mediu de dezvoltare profesională și personală
  • Pachet salarial motivant și competitiv
  • Schema comisionare
  • Tichete de masă
  • Asigurare medicală
  • 21 de zile de concediu
  • Masină de serviciu, telefon, laptop
Powered by SmartCV