Marketing Specialist ΒΥD

Αθήνα (Κέντρο), Αθήνα, Ελλάδα | Marketing

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, με ηγετική θέση στην ελληνική αγορά του αυτοκινήτου, στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων του, αναζητά νέο μέλος για την ομάδα του στην  Αθήνα, Βοτανικός:

MarketingSpecialist BYD

Ο/Η υποψήφιος/α θα είναι μέλος της Δ/νσης Marketing του Ομίλου Σφακιανάκη για τη δραστηριότητα της BYD. Βασικές αρμοδιότητες αποτελούν ο σχεδιασμός και υλοποίηση ενεργειών επικοινωνίας και διαφήμισης, η διαχείριση και ανάπτυξη των Social Media καθώς και της εταιρικής φήμης της μάρκας.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη του τμήματος marketing BYD και συμμετοχή στα online & offline projects για την υλοποίηση του marketing plan
  • Επικοινωνία με τα digital agencies για τη διαχείριση των online advertising campaigns
  • Παρακολούθηση μηνιαίου SoMe calendar σε συνεργασία με agency
  • Βελτιστοποίηση & προσαρμογή των marketing materials για καμπάνιες PPC και Digital ενέργειες. (π.χ. κείμενα, εικόνες κτλ)
  • Δημιουργία και διαχείριση περιεχομένου Website
  • Δημιουργία περιεχομένου για email marketing και automations
  • Προετοιμασία των Προϊοντικών Καταλόγων & POS υλικών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Ανάλογη εργασιακή εμπειρία 2-3 έτη, ιδανικά στον κλάδο του αυτοκινήτου
  • Εμπειρία σε traditional και digital marketing με έμφαση στα Social Media και τη δημιουργία περιεχομένου
  • Υψηλές δεξιότητες στην ανάπτυξη κειμένων
  • Άριστη χρήση του MS Office
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση προγραμμάτων επεξεργασίας εικόνας και δημιουργίας περιεχομένου θα εκτιμηθεί
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Παροχές Εταιρίας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)