ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ-ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ VOLVO

Athens (Center), Athens, Greece | Trucks & Buses Workshop

O Όμιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη με 100 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αυτοκίνησης επεκτείνει τις δραστηριότητες του. Αναζητώντας ένθερμους υποψήφιους, με ζήλο και διάθεση για εξέλιξη, επιθυμεί να προσλάβει για το συνεργείο του στην Αθήνα:

ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΦΟΡΤΗΓΩΝ-ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ VOLVO

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διάγνωση και επιδιόρθωση μηχανολογικών βλαβών επαγγελματικών οχημάτων – μηχανημάτων, φορτηγών, λεωφορείων
  • Εφαρμογή τεχνικών πληροφοριών και συντήρηση εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος ΤΕΙ ή Τεχνικής Επαγγελματικής Σχολής ειδικότητας Μηχανικού Οχημάτων.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση στον τομέα των Φορτηγών - Λεωφορείων.
  • Επιθυμητή η εξειδίκευση στα συστήματα μετάδοσης κίνησης (κιβώτιο ταχυτήτων, διαφορικό κτλ.).
  • Πελατοκεντρική αντίληψη, εργατικότητα, ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και εστίαση στο αποτέλεσμα.
  • Καλή γνώσης της Αγγλικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση Η/Υ (MS Office).
  • Η κατοχή αδείας ασκήσεως επαγγέλματος και η παρακολούθηση σεμιναρίων μηχανολογίας θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

O Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου.
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων.
  • Προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον.

  Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.