Non Motor Services Employee

Athens (Center), Athens, Greece | ΑΠΟΛΛΩΝ Α.Ε

O Όμιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη με 100 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αυτοκίνησης επεκτείνει τις δραστηριότητες του. Αναζητώντας ένθερμους υποψήφιους, με ζήλο και διάθεση για εξέλιξη, επιθυμεί  να προσλάβει  για την Ασφαλιστική του Εταιρία "ΑΠΟΛΛΩΝ" κεντρικά  γραφεία στην Αθήνα:

Εισαγωγή

Η εταιρεία "ΑΠΟΛΛΩΝ", που δραστηριοποιείται στον ασφαλιστικό τομέα από το 1956, αναζητά Υπάλληλο του κλάδο Αυτοκινήτου για εργασία πλήρους απασχόλησης. Τα καθήκοντά του σχετίζονται με τον κλάδο εκδόσεων Αυτοκινήτων της εταιρείας. Συνοπτικά, οι αρμοδιότητές του συμπεριλαμβάνουν την γνώση Underwriting εκδόσεων Συμβολαίων, την τιμολόγηση, την έκδοση Ασφαλιστηρίων Συμβολαίων και προσθέτων Πράξεων. Απαιτείται να είναι εξοικειωμένος με τα Portals των ασφαλιστικών εταιρειών και front Office (Hermes & Datawise) και να διακρίνεται από ευγένεια, ακρίβεια, προσοχή στη λεπτομέρεια και Δεξιότητες διαπροσωπικών σχέσεων.

Αρμοδιότητες

  • Έκδοση προσφορών
  • Έκδοση Συμβολαίων
  • Διαχείριση Χαρτοφυλακείου (πρ. πράξεων, ανανεώσεων, κτλ)
  • Εξυπηρέτηση Συνεργατών και ασφαλισμένων
  • Επικοινωνία με Ασφαλιστικές εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση back office ή γραμματειακής υποστήριξης
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Χειρισμός Portals Ασφαλιστικών εταιρειών
  • Εμπειρία στο χειρισμό των portals Hermes και Webinsurer θα εκτιμηθεί
  • Δεξιότητες διαπροσωπικών σχέσεων
  • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα εφαρμογής διαδικασιών
  • Καλή γνώση MS Office
  • Πιστοποιητικό Ασφαλιστικού Πράκτορα – τύπου Α (προαιρετικά)

O Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων
  • Προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.