DATA CONTROLLER & SUPPORT EMPLOYEE

Athens (Center), Athens, Greece | ΑΠΟΛΛΩΝ Α.Ε

O Όμιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη με 100 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αυτοκίνησης επεκτείνει τις δραστηριότητες του. Αναζητώντας ένθερμους υποψήφιους, με ζήλο και διάθεση για εξέλιξη, επιθυμεί  να προσλάβει  για την Ασφαλιστική του Εταιρία "ΑΠΟΛΛΩΝ" κεντρικά  γραφεία στην Αθήνα:

Αρμοδιότητες

  •  Συγκεντρώνει και επαληθεύει πληροφορίες και στοιχεία πριν την καταχώρησή τους στη Blue Byte
  •  Καταχωρεί, επεξεργάζεται και ενημερώνει δεδομένα πελατών / Συνεργατών και λογαριασμών
  •  Ελέγχει τις καταχωρήσεις για λάθη, ελλείψεις ή ανακρίβειες
  •  Ελέγχει και αρχειοθετεί έγγραφα (οικονομικά, νομικά, κ.λπ.)
  •  Ψηφιοποιεί πληροφορίες και στοιχεία και διασφαλίζει πως είναι προσβάσιμα από τα υπόλοιπα τμήματα ή στελέχη
  •  Βρίσκει δεδομένα με data mining τεχνικές και τα επεξεργάζεται ώστε να μπορούν να χρησιμοποιηθούν από την εταιρεία
  •  Χρησιμοποιεί λογισμικά Blue Byte & Portals Ασφαλιστικών εταιρειών
  •  Συμμορφώνεται με τους όρους και την πολιτική χρήσης και ασφάλειας δεδομένων
  •  Υποστηρίζει τη διεκπεραίωση των καθημερινών λειτουργιών της εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση back office, data entry ή γραμματειακής υποστήριξης
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Εξοικείωση με συστήματα και λογισμικά καταχώρησης δεδομένων (ιδανικά και BlueByte)
  • Ταχύτητα και ακρίβεια στην πληκτρολόγηση
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Εχεμύθεια

O Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου.
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων.
  • Προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον.

                                                                     Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.