FTTH Rollout Auditors

Athens (Center), Athens, Greece | Technical

Η εταιρεία μας αναζητά ελεγκτές που θα εργαστούν κυρίως στο πεδίο με αντικείμενο την επίβλεψη και τον ποιοτικό έλεγχο τηλεπικοινωνιακών υποδομών Fiber to the Home.

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:

●       Διεξαγωγή επιτόπιων ελέγχων για την πιστοποίηση της συμφωνίας των υπό κατασκευή δικτύων με τις τεχνικές μελέτες.

●       Ενημέρωση πληροφοριακών συστημάτων και αρχείων με υλικό των ελέγχων, όπως μετρήσεις, φωτογραφίες κλπ

●       Παρακολούθηση της προόδου των εργασιών που πραγματοποιούνται στο πεδίο από τους εργολάβους για λογαριασμό των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

●       Πτυχίο Τεχνολόγου Μηχανικού στους τομείς των Τηλεπικοινωνιών, της Ενέργειας, των Κατασκευών ή των Αυτοματισμών και της Πληροφορικής

●       Ευχέρεια χρήσης εφαρμογών MS Office

●       Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

●       Αντίληψη

●       Συνέπεια και ακεραιότητα

●       Ικανότητα επίλυσης τεχνικών θεμάτων

●       Επικοινωνιακή ικανότητα

●       Άδεια οδήγησης

Επιθυμητά προσόντα

●       Εξοικείωση με τηλεπικοινωνιακά δίκτυα και ιδιαίτερα σε υποδομές οπτικών ινών

●       Προϋπηρεσία στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών ή των τεχνικών έργων

Παρέχεται ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με κάλυψη των εξόδων μετακίνησης καθώς και εκπαίδευση στο αντικείμενο.

Θα τηρηθεί αυστηρή εμπιστευτικότητα στη διαχείριση των αιτήσεων και των βιογραφικών.