FTTH Rollout Project Managers

Athens (Center), Athens, Greece | Technical

Η εταιρεία μας αναζητα project managers με αντικείμενο τον συντονισμό της επίβλεψης και τον ποιοτικό έλεγχο τηλεπικοινωνιακών υποδομών Fiber to the Home.

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:

●       Οργάνωση και συντονισμός των επιτόπιων ομάδων εργασίας με στόχο την πραγματοποίηση αποτελεσματικών ποιοτικών ελέγχων (back office support).

●       Παραγωγή και παρακολούθηση των ποιοτικών και ποσοτικών δεικτών των έργων και των ελεγχόμενων εργολάβων

●       Παρακολούθηση του χρονοδιαγράμματος εκτέλεσης των εργασιών που πραγματοποιούνται από τους εργολάβους για λογαριασμό των πελατών

●       Τεχνικός και οργανωτικός συντονισμός με τις ομάδες διαχείρισης έργου των πελατών και εργολάβων, συμμετοχή σε συσκέψεις

●       Quality control μέσω φωτογραφιών των στοιχείων του δικτύου σε συνεργασία με τον Τεχνικό Διευθυντή και τους μηχανικών της εταιρείας και των πελατών για τον έγκαιρο εντοπισμό προβλημάτων και την σύνταξη οδηγιών για την επίλυσή τους.

●       Ενημέρωση πληροφοριακών συστημάτων και τήρηση αρχείων με υλικό των ελέγχων

●       Παραγωγή τακτικών και έκτακτων αναφορών προς τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

●       Πτυχίο Μηχανικού στους τομείς των Τηλεπικοινωνιών, της Ενέργειας, των Κατασκευών ή των Αυτοματισμών και της Πληροφορικής

●       Εμπειρία σε διαχείριση σύνθετων έργων κατασκευής υποδομών

●       Ευχέρεια χρήσης εφαρμογών MS Office

●       Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

●       Αντίληψη

●       Συνέπεια και ακεραιότητα

●       Ικανότητα επίλυσης τεχνικών θεμάτων και θεμάτων διαχείρισης προσωπικού

●       Επικοινωνιακή ικανότητα

●       Άδεια οδήγησης

Επιθυμητά προσόντα

●       Εμπειρία σε τηλεπικοινωνιακές υποδομές και ιδιαίτερα σε υποδομές οπτικών ινών

●       Προϋπηρεσία στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών ή των τεχνικών έργων

Παρέχεται ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με κάλυψη των τυχόν εξόδων μετακίνησης

Θα τηρηθεί αυστηρή εμπιστευτικότητα στη διαχείριση των αιτήσεων και των βιογραφικών.