Τεχνικός Βάρδιας (Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος)

Κιλκίς, Ν. Κιλκίς, Ελλάδα | Technical

Η γαλακτοβιομηχανία ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ Α.Ε., στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της, επιθυμεί να προσλάβει Τεχνικό Βάρδιας (Ηλεκτρολόγο ή Μηχανολόγο) στις Κεντρικές Εγκαταστάσεις στους Κάτω Απόστολους Κιλκίς.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Εκτελεί προγραμματισμένες εργασίες προληπτικής και περιοδικής συντήρησης του ηλεκτρολογικού και του μηχανολογικού εξοπλισμού του εργοστασίου, ελέγχοντας πάντα τα χορηγούμενα ανταλλακτικά.
  • Ελέγχει τις μηχανές για να εντοπίσει τυχόν τεχνικά προβλήματα, προτείνοντας και εφαρμόζοντας λύσεις, με σκοπό τη διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας τους.
  • Συνεργάζεται με τους χειριστές μηχανών για την προετοιμασία των γραμμών παραγωγής σύμφωνα με το αντίστοιχο πρόγραμμα.

Απαραίτητα προσόντα & Δεξιότητες

  • Απόφοιτος Τεχνικής σχολής κατεύθυνσης Ηλεκτρολογίας ή Μηχανολογίας
  • Προϋπηρεσία >2 ετών σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες σε πενθήμερη βάση
  • Ικανότητα ανάγνωσης και σύνταξης ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών σχεδίων, κρίνεται απαραίτητη
  • Καλή γνώση Αγγλικών και χρήσης Η/Υ
  • Επιθυμητή η εμπειρία στη χρήση λογισμικού προληπτικής συντήρησης
  • Βασικές γνώσεις σχετικά με την υγεία και την ασφάλεια στον χώρο εργασίας, θα εκτιμηθούν
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός

Για την παραπάνω θέση προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό, δυναμικό και ευέλικτο πακέτο αποδοχών
  • Δωρεάν μετακίνηση από και προς τη Θεσσαλονίκη
  • Χιλιομετρική αποζημίωση & χορήγηση tool car
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Πρόσθετη δωρεάν ιδιωτική ασφάλιση
  • Δυναμικό, σύγχρονο, ανθρώπινο και ασφαλές εργασιακό περιβάλλον
  • Διαρκής εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη
Powered by SmartCV