Υπάλληλος Λογιστηρίου

Παιανία, Ανατολική Αττική, Ελλάδα | ΥπΛ_ΠΑΙ_03.24 · Λογιστήριο

Κύριες Αρμοδιότητες:

•       Καταχώρηση τιμολογίων Αγορών εμπορεύσιμών ,  Δαπανών και Παγίων

•       Επικοινωνία και συμφωνία καρτέλας προμηθευτή

•       Παρακολούθηση και συμφωνία λογαριασμών Λογιστικής

•       Διαχείριση και καταχώριση φακέλου εισαγωγών και εξαγωγών

•       Προετοιμασία intrastat και VIES

•       Διαχείριση διαδικασιών εκτελωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα:

•       Πτυχίο ΑΕΙ / ΑΤΕΙ Λογιστικής/Οικονομικής Κατεύθυνσης

•       Τουλάχιστον 3ετή  εμπειρία σε ανάλογη θέση

•       Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)

•       Άριστη γνώση Microsoft Office

•       Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες

•       Επιθυμητή γνώση SAP

Προσφέρουμε:

•       Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

•       Εργασία σε ένα σύγχρονο, δυναμικό & πολύ-βραβευμένο περιβάλλον  (βράβευση για 9η φορά στο θεσμό Best Workplace)

•       Δυνατότητες & προοπτικές για μάθηση & εξέλιξη

•       Δυνατότητα μετακίνησης στα γραφεία με εταιρικό λεωφορείο