MHXANOΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ (ΜΕCHANICAL PROCESS ENGINEER)

Αθήνα (Κέντρο), Αθήνα, Ελλάδα | MECH-ENG-ATH_2023_1 · Αποθήκη

ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ

Περιγραφή θέσης & αρμοδιότητες

·        Σχεδιασμός, μελέτη, θέση σε λειτουργία σύνθετων μηχανολογικών συστημάτων σε έργα θερμοηλεκτρικών σταθμών ή/και τερματικών σταθμών LNG.

·        Συμμετοχή στην συγγραφή / υπολογισμό των εγγυημένων μεγεθών και όλων των ζητούμενων τεχνικών εγγράφων για τα ανωτέρω έργα σε φάση προσφοράς.

·        Συγγραφή τεχνικών προδιαγραφών, datasheets & αναλυτικών material requisitions μηχανολογικού εξοπλισμού, Process & Instrumentation Diagrams (P&IDs), Process & Flow Diagrams (PFDs).

·        Eκτέλεση σύνθετων υπολογισμών για τη διαστασιολόγηση του εξοπλισμού, είτε σε φάση προσφοράς είτε σε φάση εκτέλεσης του έργου.

·        Τεχνικο-οικονομική αξιολόγηση προσφορών προμηθευτών.

·        Επικοινωνία με τους προμηθευτές του αντίστοιχου εξοπλισμού κατά τη διάρκεια εκτέλεσης του έργου.

·        Εγκατάσταση και θέση σε λειτουργία των αντίστοιχων συστημάτων στα υπό εκτέλεση έργα με παρουσία στο εργοτάξιο.

Προφίλ και ικανότητες υποψηφίου

·        Απαιτούμενη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε έργα θερμοηλεκτρικών σταθμών ή τερματικών σταθμών LNG. Eργοταξιακή εμπειρία στα ανωτέρω αντικείμενα θα εκτιμηθεί.

·        Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ).

·        Μεταπτυχιακές σπουδές στο αντικείμενο της θέσης θα εκτιμηθούν.

·        Καλή χρήση του λογισμικού GT PRO / GT MASTER της THERMOFLOW

·        Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο.

·        Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office.

·        Καλή γνώση AutoCAD.

·        Οργανωτικός, με προσοχή στη λεπτομέρεια και ομαδικό πνεύμα.

Η Εταιρία προσφέρει άριστες δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ομαδικό Ασφαλιστήριο υγείας.

Η θέση αφορά το Τμήμα Διεργασιών (Process Department) του Ενεργειακού Τομέα του Ομίλου ΑΒΑΞ για έργα σε Ελλάδα και Εξωτερικό.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα:

ΑΒΑΞ Α.Ε., με Κωδικό «MECH-ENG-ATH_2023_1»
Αμαρουσίου-Χαλανδρίου 16, Μαρούσι 15125

Υπόψη: Κας Α. Εξάρχου

Τηλ.:210-6375762,

E-mail: hrcv@avax.gr

website: www.avax.gr

Powered by SmartCV