Facilities Manager

Αθήνα (Κέντρο), Αθήνα, Ελλάδα | Μηχανικοί

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία σε υπηρεσίες λειτουργικής υποστήριξης στην Αθήνα, αναζητά:

                                                                                              Facility Manager

Τα κύρια καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Παρακολούθηση και υλοποίηση του προγράμματος προληπτικής συντήρησης (εξασφάλιση αποτελεσματικής χρήσης / κατανάλωσης εξοπλισμού και υλικών, εποπτεία των εργασιών προσωπικού, έλεγχος και υποβολή μηνιαίων δελτίων απασχόλησης προσωπικού).
  • Διαχείριση βλαβών και διεκπεραίωση εργασιών επισκευαστικής συντήρησης.
  • Κοστολόγηση εργασιών και εξοπλισμού επισκευαστικής συντήρησης, καθώς και σύνταξη οικονομικών προσφορών.
  • Συμμετοχή στον έλεγχο για την τήρηση του προϋπολογισμού των συμβολαίων ευθύνης του.
  • Επίβλεψη και εκπαίδευση τεχνικών συντήρησης.
  • Συμμετοχή στο συντονισμό των νέων έργων.
  • Προώθηση νέων υπηρεσιών Facility Services και τεχνικών αναβαθμίσεων σε υφιστάμενους πελάτες.
  • Καταγραφή - αξιολόγηση Η/Μ εγκαταστάσεων για την κοστολόγηση και σύνταξη προσφορών.
  • Διαχείριση και οργάνωση των εργασιών του προσωπικού ευθύνης του.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Μηχανικός ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών ως υπεύθυνος συντήρησης ή μηχανικός έργου
  • Εμπειρία στην διαχείριση ομάδας τεχνιτών – μηχανικών
  • Εμπειρία στην διαχείριση έργων προληπτικής και επισκευαστικής συντήρησης
  • Εμπειρία στην διαχείριση εργολάβων
  • Μέλος ΤΕΕ
  • Άριστη χρήση Η/Υ
  • Γνώση κανόνων Υγιεινής και ασφάλειας στην εργασία.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα / γνώσεις:

  • Προϋπηρεσία στον κλάδο της βιομηχανίας
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εμπειρία στην σύνταξη συμβάσεων
  • Εμπειρία συμμετοχής σε διαγωνισμούς
  • Εμπειρία σε CMMS Προγράμματα

Εργασιακή εμπειρία:

  • Τουλάχιστόν 5 έτη σε αντίστοιχους τομείς

Δεξιότητες

  • Οργάνωση, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία
  • Αποτελεσματική επικοινωνία, συνεργασία και πειθώ
  • Εμπιστοσύνη
  • Ικανότητα ηγεσίας και συντονισμού ομάδας
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα
  • Εργασία σε απαιτητικό περιβάλλον

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)