Στέλεχος Οικονομικής Διεύθυνσης

Σχηματάρι, Ν. Βοιωτίας, Ελλάδα | Οικονομική Διεύθυνση

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία στην παροχή υπηρεσιών, αναζητά για την περιοχή του Σχηματαρίου

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Οργάνωση, επίβλεψη και διαχείριση των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
  • Τήρηση και εφαρμογή της ισχύουσας νομοθεσίας σε θέματα φορολογικά, ΕΛΠ και εργατικά
  • Υποβολή όλου του φάσματος των δηλώσεων (ΦΠΑ, VIES, Παρακρατούμενοι Φόροι, ΑΠΔ)
  • Πληρωμές Προμηθευτών
  • Διαχείριση Ταμειακών Ροών (Cash flow)
  • Συμφωνία MyData
  • Διενέργεια μηνιαίων και ετήσιων λογιστικών εργασιών και συμφωνιών
  • Ανάλυση οικονομικών στοιχείων και σύνταξη αναφορών για την διοίκηση
  • Συνεργασία με τους φορείς ελέγχου και τα λοιπά τμήματα της εταιρείας
  • Επίβλεψη και έλεγχος της διαδικασίας της μισθοδοσία

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 5 έτη σχετική προϋπηρεσία
  • Γνώσεις Budgeting και Marketing
  • Γνώσεις ΓΛΠ & ΔΠΧΠ
  • Καλή γνώση της λογιστικής, φορολογικής και εργατικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση MS Office και συστημάτων ERP, CRM
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Ευκαιρίες κατάρτισης και προσωπικής & επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εξέλιξης μέσω συγκεκριμένου προγράμματος και χρονοδιαγράμματος
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)