HR Generalist

Κηφισιά, Αθήνα, Ελλάδα | Human Resources

Η Speedex, μέλος του Ομίλου εταιρειών Σφακιανάκη, με παρουσία 35 ετών στον χώρο των ταχυμεταφορών, ως μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες του κλάδου με Πανελλαδικό Δίκτυο 200 καταστημάτων, αναζητά HR Generalist.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση διαδικασιών πρόσληψης, ενσωμάτωσης και αποχώρησης εργαζομένων.
  • Διαχείριση και ενημέρωση των εργαζομένων για προγράμματα παροχών, πολιτικές καθώς και διαδικασίες ανθρώπινου δυναμικού.
  • Διαχείριση όλων των ερωτημάτων των εργαζομένων για την επίλυση θεμάτων και αποριών, καθώς και υποστήριξη των προϊσταμένων ομάδων σε εργασιακά θέματα.
  • Συλλογή και διαχείριση μηνιαίων στοιχείων μισθοδοσίας (απουσίες, υπερωρίες, προσλήψεις, αποχωρήσεις, μεταβολές, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες, προγράμματα εργασίας, έκτακτες αμοιβές, κ.λπ.).
  • Διατήρηση και ενημέρωση αρχείων ανθρώπινου δυναμικού.
  • Υποστήριξη της διαδικασίας πρόσληψης, συμπεριλαμβανομένης της δημοσίευσης θέσεων εργασίας, του ελέγχου βιογραφικού σημειώματος και του προγραμματισμού συνεντεύξεων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Οικονομικά/ Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού.
  • Ανάλογη εργασιακή εμπειρία 3-4 έτη.
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας.
  • Επιθυμητή γνώση του προγράμματος SCAN HRMS.
  • Άριστη χρήση H/Y (MS Office).
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτό και προφορικό επίπεδο).
  • Ικανότητα να εργάζεται ανεξάρτητα και ως μέρος μιας ομάδας.
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου και πρωτοβουλίας.
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα.

Παροχές Εταιρίας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών.
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)