Μηχανολόγος Μηχανικός

Υμηττός Αττικής, Αθήνα, Ελλάδα | Μηχανικοί

Η ACCELION, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό της εταιρείας MECCANICA FACILITIES Μ.Α.Ε., η οποία έχει ως αντικείμενο εργασιών την παροχή εξειδικευμένων λειτουργικών υπηρεσιών, υποστήριξης, τεχνικών υπηρεσιών και ενεργειακών λύσεων, εξυπηρετώντας το ευρύτερο δημόσιο, μεγάλους οργανισμούς, μεγάλους ιδιώτες πελάτες και εταιρείες κοινής ωφελείας,

αναζητεί Senior Μηχανικό, με έδρα την Αθήνα.

Οι υποψήφιοι θα αναλάβουν κυρίως την εκπόνηση, έλεγχο και τροποποίηση μηχανολογικών μελετών, τεχνικών περιγραφών και προδιαγραφών που αφορούν έργα βιολογικών σταθμών επεξεργασίας λυμάτων και υδραυλικών κατασκευών. Θα είναι επίσης υπεύθυνοι για την επίβλεψη των κατασκευαστικών έργων, εξασφαλίζοντας την τήρηση των προδιαγραφών και την επίλυση τεχνικών προβλημάτων κατά τη διάρκεια της κατασκευής. Παράλληλα, θα διασφαλίζουν την επιτυχή ολοκλήρωση των έργων σύμφωνα με τα πρότυπα ποιότητας και ασφάλειας, συμβάλλοντας στην επίτευξη των στόχων του έργου.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση και επίβλεψη μελετών σε έργα βιολογικών σταθμών επεξεργασίας λυμάτων και υδραυλικών έργων.
  • Διαστασιολόγηση και επιλογή μηχανολογικού εξοπλισμού για βιολογικούς σταθμούς επεξεργασίας λυμάτων.
  • Επίβλεψη και διαχείριση υδραυλικών κατασκευαστικών έργων, με έμφαση στη διασφάλιση ποιότητας και ασφάλειας.
  • Συντονισμός εργοδηγών και προσωπικού εργοταξίου.
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων κατά την κατασκευή και διασφάλιση της τήρησης των προδιαγραφών.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος των δαπανών του έργου.
  • Έλεγχος πιστοποιήσεων των υπεργολάβων.
  • Έρευνα αγοράς υλικών και συμμετοχή στη σύνταξη κοστολογίων και τεχνικών προσφορών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Διπλωματούχος Μηχανολόγος Μηχανικός.
  • Εμπειρία άνω των 6 ετών σε μελετητική ή κατασκευαστική εταιρεία.
  • Ειδίκευση σε έργα βιολογικών σταθμών επεξεργασίας λυμάτων και υδραυλικών κατασκευών.
  • Εμπειρία στη διαστασιολόγηση αντλητικών συστημάτων.
  • Άριστη γνώση εκπόνησης κατασκευαστικών σχεδίων και τεχνικών προδιαγραφών.
  • Εμπειρία σε Δημόσιους Διαγωνισμούς.
  • Μέλος ΤΕΕ.
  • Πολύ καλή γνώση του προγράμματος AutoCAD.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και χειρισμού Η/Υ.

Επιθυμητά προσόντα / γνώσεις:

  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Γνώση περιβαλλοντικών κανονισμών
  • Εμπειρία σε έργα υδρομετρητών

Δεξιότητες:

  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων.
  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού και διαχείρισης χρονοδιαγραμμάτων.
  • Ισχυρό πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα την εμπειρία
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές. Οι υποψήφιοι/ες, οι οποίοι/ες ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, παρακαλούνται όπως αποστείλουν το Bιογραφικό τους Σημείωμα στο email:info@accelion.gr

Ίσες Ευκαιρίες

Η Εταιρεία διασφαλίζει ίσες ευκαιρίες, ίση μεταχείριση και πρόσβαση για όλους τους υποψηφίους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, πολιτικών ή άλλων φρονημάτων, κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.

Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)