Junior Accountant

Υμηττός Αττικής, Αθήνα, Ελλάδα | Οικονομική Διεύθυνση

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία σε υπηρεσίες λειτουργικής υποστήριξης, αναζητά για την περιοχή της Αθήνας

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση πληρωμών
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών, έλεγχος - συμφωνία καρτελών προμηθευτών σύμφωνα με την εμπορική πολιτική καθώς και λογιστικών άρθρων, έλεγχος ισοζυγίων
  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές
  • Γνώση στη λειτουργία των Mydata
  • Συμμετοχή σε επιμέρους εργασίες του λογιστηρίου

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΙΕΚ, ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • 0-2ετή προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Άριστη γνώση Η/Υ MS Office-ιδιαίτερα Excel
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (C2)
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα
  • Ικανότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Εχεμύθεια

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώση προγράμματος Softone
  • Γνώση προγράμματος EpsilonNet
  • Επιθυμητή η εμπειρία στην έκδοση μισθοδοσίας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Ευκαιρίες κατάρτισης και προσωπικής & επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εξέλιξης μέσω συγκεκριμένου προγράμματος και χρονοδιαγράμματος
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)