Υπάλληλος Υποδοχής & Διαχείρισης Κρατήσεων

Αθήνα (Κέντρο), Αθήνα, Ελλάδα | General

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία σε υπηρεσίες λειτουργικής υποστήριξης στην Αθήνα, αναζητά:

                                                                 Υπάλληλο Υποδοχής & Διαχείρισης Κρατήσεων

Περιγραφή Θέσης: Αναζητούμε έναν ευγενικό και επαγγελματία Υπάλληλο Υποδοχής & Διαχείρισης Κρατήσεων. Ο κατάλληλος υποψήφιος θα έχει την ευθύνη της επικοινωνίας και της υποδοχής των πελατών, της διαχείρισης των κρατήσεων και της παροχής άριστης εξυπηρέτησης.

Κύριες αρμοδιότητες θέσης:

  • Επικοινωνία με τους πελάτες πριν την άφιξη, καθώς και υποδοχή και εξυπηρέτηση των πελατών κατά την άφιξη και αναχώρηση
  • Διαχείριση κρατήσεων
  • Παροχή πληροφοριών για τις υπηρεσίες του ξενοδοχείου και την περιοχή
  • Διαχείριση παραπόνων και επίλυση προβλημάτων των πελατών
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα του ξενοδοχείου για την εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 1 έτους σχετική προυπηρεσία
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (Προφορικά και γραπτά)
  • Επιθυμητή η γνώση και άλλων ξένων γλωσσών
  • Γνώση Online Extranet Booking, Expedia, WebHotelier, Hotelizer ή άλλου PMS
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ - Microsoft Office
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ευγένεια, υπομονή και επαγγελματική εμφάνιση
  • Ομαδικό & συνεργατικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)