Development Manager

Κηφισιά, Αθήνα, Ελλάδα | Μηχανικοί

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία real estate στην Αθήνα, αναζητά:

Τα κύρια καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Αξιολόγηση και κατασκευή ακινήτων
  • Παρακολούθηση της προόδου των εργασιών, την τήρηση του καθημερινού προγράμματος και του χρονοδιαγράμματος του έργου
  • Διαχείριση και συντονισμός εξωτερικών συμβούλων
  • Συμμετοχή στην εκπόνηση μελετών και στην αδειοδότηση των έργων
  • Εποπτεία της ορθής υλοποίησης των εργασιών από τους υπεργολάβους, σύμφωνα με τις προδιαγραφές κατασκευής, τις απαιτήσεις του έργου και το πρόγραμμα εργασιών
  • Προετοιμασία αναφορών σε εβδομαδιαία / μηνιαία βάση και ενημέρωση της Διοίκησης σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών
  • Υποστήριξη συμβάσεων προμηθευτών

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • Τουλάχιστον 7 έτη εμπειρία ως Μηχανικός

Δεξιότητες:

  • Άμεση αντίδραση και επίλυση καθημερινών λειτουργικών θεμάτων
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργάνωση εργασιών & λήψη αποφάσεων
  • Ευελιξία και γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Ικανότητα συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Εμπειρία σε επίβλεψη και συντονισμό εργασιών εργοταξίου Κτιριακών έργων - επιθυμητή σχετική εμπειρία σε κατασκευή κτιρίου κατοικιών, ξενοδοχειακού συγκροτήματος
  • Καλή γνώση αγγλικών προφορικά και γραπτά (C2)
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων MS Office, χρονικού προγραμματισμού MS Project και σχεδιασμού AutoCAD

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα την εμπειρία
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)