Νομικός Σύμβουλος

Υμηττός Αττικής, Αθήνα, Ελλάδα | Νομικό Τμήμα

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία σε υπηρεσίες λειτουργικής υποστήριξης, αναζητά για την περιοχή της Αθήνας

                                                                                              Νομικό Σύμβουλο

Κύριες Αρμοδιότητες της Θέσης:

  • Αναπτύσσει εταιρικές πολιτικές και θέσεις σε νομικά ζητήματα
  • Διασφαλίζει τη νομιμότητα των εμπορικών συναλλαγών και συμβουλεύει την εταιρεία για τα νόμιμα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις της
  • Συντάσσει και διαχειρίζεται συμβάσεις
  • Συνεργάζεται με άλλους συμβούλους της εταιρείας και υποστηρίζει την παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών διαχείρισης συμβάσεων, αξιώσεων και επίλυσης διαφορών στους πελάτες της εταιρείας
  • Διαπραγματεύεται  συμβάσεις και άλλα νομικά έγγραφα
  • Εκπροσωπεί την εταιρεία σε πάσης φύσεως διαδικασίες και σε εξωδικαστικές διαδικασίες
  • Υποστηρίζει όλα τα τμήματα της εταιρείας
  • Μεριμνά για τη συμμόρφωση με την ισχύουσα νομοθεσία των δραστηριοτήτων του Διοικητικού Συμβουλίου και των αντιπροσώπων της Εταιρείας και άλλων εταιρειών του Ομίλου
  •  Παρέχει νομικές συμβουλές, συμπεριλαμβανομένης της παροχής επεξηγήσεων σχετικά με την ερμηνεία και την εφαρμογή των νομικών διατάξεων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής Σχολής
  • Τουλάχιστον 10 έτη επαγγελματική εμπειρία ως δικηγόρος σε νομικό τμήμα εταιρείας
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας στον προφορικό και γραπτό λόγο, συμπεριλαμβανομένης της νομικής γλώσσας
  • Ισχυρές λεκτικές, γραπτές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ανθεκτικότητα, δέσμευση και εστίαση στη συνεχή μάθηση

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Ευκαιρίες κατάρτισης και προσωπικής & επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
  • Συνεχή εκπαίδευση
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)