Technical Sales Specialist

Παλλήνη, Ανατολική Αττική, Ελλάδα | Μηχανικοί

Η Accelion, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία σε υπηρεσίες λειτουργικής υποστήριξης, αναζητά στην περιοχή της Κάντζας Παλλήνης:

αποφοίτους των παρακάτω ειδικοτήτων:

  • Πολιτικός Μηχανικός
  • Μηχανολόγος Μηχανικός
  • Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Ηλεκτρονικών Συστημάτων

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με πελάτες με στόχο τη διατήρηση των επαγγελματικών συνεργασιών
  • Επικοινωνία με δυνητικούς πελάτες για την παρουσίαση υπηρεσιών εργαστηριακών δοκιμών, επιθεώρησης και πιστοποίησης με στόχο την επέκταση του πελατολογίου
  • Σύνταξη προσφορών
  • Παρακολούθηση διαγωνισμών δημοσίου τομέα
  • Οργάνωση της συμμετοχής σε εκθέσεις/εκδηλώσεις προώθησης

Απαραίτητα Προσόντα και Δεξιότητες:

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στις προαναφερθείσες ειδικότητες
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας και δυνατότητα επιτυχούς επικοινωνίας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο.
  • Πολύ καλή γνώση του MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα & Συνεργατικό Πνεύμα
  • Προσανατολισμός στον πελάτη
  • Υπευθυνότητα & Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία στο πεδίο των εργαστηριακών δοκιμών, πιστοποιήσεων και επιθεωρήσεων.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)