Senior Η/Μ Μηχανικός

Υμηττός Αττικής, Αθήνα, Ελλάδα | Μηχανικοί

Η ACCELION, εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, για λογαριασμό της εταιρείας MECCANICA FACILITIES Μ.Α.Ε., η οποία έχει ως αντικείμενο εργασιών την παροχή εξειδικευμένων λειτουργικών υπηρεσιών, υποστήριξης, τεχνικών υπηρεσιών και ενεργειακών λύσεων, εξυπηρετώντας το ευρύτερο δημόσιο, μεγάλους οργανισμούς, μεγάλους ιδιώτες πελάτες και εταιρείες κοινής ωφελείας, αναζητεί

Senior H/M Μηχανικό, με έδρα την Αθήνα.

Οι υποψήφιοι θα αναλάβουν κυρίως την εκπόνηση/έλεγχο/τροποποίηση Η/Μ μελετών, τεχνικών περιγραφών και προδιαγραφών. Θα είναι επίσης υπεύθυνοι για την επίβλεψη κατασκευαστικών έργων, την εξασφάλιση της τήρησης των προδιαγραφών και την επίλυση τεχνικών προβλημάτων κατά την κατασκευή, διασφαλίζοντας την επιτυχή ολοκλήρωση των έργων σύμφωνα με τα πρότυπα ποιότητας και ασφάλειας.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση και επίβλεψη μελετών Η/Μ έργων
  • Συντονισμός εργοδηγών και προσωπικού εργοταξίου
  • Εποπτεία εργασιών H/M και διαχείριση υπεργολάβων
  • Συμμετοχή στον συντονισμό όλων των εργασιών του έργου
  • Πρόληψη και επίλυση τεχνικών προβλημάτων κατά την κατασκευή
  • Συντονισμός ελέγχων και δοκιμών του Η/Μ εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση και έλεγχος των δαπανών του έργου
  • Έλεγχος πιστοποιήσεων των υπεργολάβων
  • Έρευνα αγοράς υλικών και συμμετοχή στη σύνταξη κοστολογίων και τεχνικών προσφορών
  • Επικοινωνία με υπηρεσίες και συνεργεία για την εξασφάλιση της υλοποίησης του έργου σύμφωνα με τα πρότυπα Ποιότητας, Υγείας & Ασφάλειας της εταιρείας.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος Μηχανικός
  • Εμπειρία άνω των 8 ετών σε μελετητική ή κατασκευαστική εταιρεία
  • Εμπειρία σε μελέτες και κατασκευές ηλεκτρομηχανολογικών έργων
  • Άριστη γνώση εκπόνησης κατασκευαστικών σχεδίων και τεχνικών προδιαγραφών
  • Εμπειρία σε Δημόσιους Διαγωνισμούς
  • Μέλος ΤΕΕ
  • Πολύ καλή γνώση του προγράμματος AutoCAD
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και χειρισμού Η/Υ.

Επιθυμητά προσόντα / γνώσεις:

  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Γνώση περιβαλλοντικών κανονισμών
  • Χρήση λογισμικών BIM θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

Δεξιότητες:

  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού και διαχείρισης χρονοδιαγραμμάτων
  • Ισχυρό πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα την εμπειρία
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
Powered by Worklife Recruit (ex SmartCV)